Любителям сільськогосподарських промислів пропонуємо бізнес-план по розведенню раків на продаж. Це не просто вигідний, але і вкрай цікавий бізнес. Єдиний його недолік - сезонність. Їх продають тільки в теплу пору року - з травня по жовтень.
Оцінка ринку
Бізнес-план по розведенню раків на продаж повинен починатися з оцінки ситуації на ринку і варіантів збуту товару. Для цього рекомендують пройтися по довколишніх закладам громадського харчування, супермаркетам, щоб оцінити їх готовність купувати у вас раків, в, можливо, і скласти перші договори на поставку.
Деякі починають розведення раків з прицілом на реалізацію їх серед знайомих і родичів. Вони з часом розповідають про ферму іншим, розширюючи таким чином клієнтську базу. У будь-якому випадку важливо розводити дійсно якісний товар і пропонувати його за прийнятними цінами.
Технологія розведення раків
Розведення раків як бізнес - справа вигідна, а як процес - нескладне і цікаве. Існує безліч різних думок і версій, як правильно проводити розведення раків. Але далеко не всі поради відповідають дійсності. Тому до застосування інформації треба ставитися вибірково, але бути готовим йти складним шляхом проб і помилок.
Вирощування раків починається з закупівлі першої партії на розлучення. Раки з найближчого водоймища для цього абсолютно не підходять. Вони ростуть настільки повільно, що ви навряд чи зможете реалізувати свій бізнес-план по розведенню раків на продаж. Закуповувати необхідно дорослих особин, причому самій треба брати вдвічі більше, ніж самців. Тільки так буде дотримана технологія розведення раків.
Організовуємо водойму
Розведення раків проводиться у воді. Причому робити це можна як у штучних, так і в природних водоймах. Зверніть увагу, що в процесі життя раки риють собі нори, тому в штучному водоймищі треба їм організувати піщане або глиняне дно.
Щоб створити максимально комфортні умови для росту і розмноження, вирощування раків повинно проводитися у воді відповідної температури. Вона повинна утримуватися в середньому на рівні 18 ° С. При зниженні температури розведення раків неможливо - вони впадають у сплячку. При температурі вище вони відчувають себе некомфортно і можуть загинути.
Найзручнішим для розведення раків водоймою стане ставок площею 30-60 квадратних метрів і глибиною від одного до трьох метрів. Кожні два-три тижні воду в ньому необхідно міняти. Зверніть увагу, щоб не порушити мікроклімат, воду міняють не всю, а близько 70%.
Розведення раків у ємностях
Якщо у вас немає власної земельної ділянки, ви можете налагодити розведення раків на дому в акваріумах. Така ферма з розведення раків має свої плюси і мінуси. З переваг такого типу розведення раків можна назвати те, що немає необхідності постійно міняти воду, якщо встановити в ємності спеціальні фільтри. Крім того, в акваріумах простіше підтримувати потрібну температуру, а виловлювати їх і того простіше. Зверніть увагу, що вирощування раків в акваріумі скорочує цикл їх виробництва в три рази - тут вони ростуть набагато швидше. Тобто оборот буде в три рази більший і бізнес окупиться в три рази швидше.
Мінус такого розведення - обмежений простір. У квартирі багато акваріумів встановиш. Але навіть якщо розміщувати їх в гаражі, доведеться більше платити за електроенергію, яка буде йти на їх освітлення та опалення. Правда, як свідчить практика, доходи у цьому випадку все одно перекривають витрати. Звичайно, якщо заздалегідь продумати канали збуту.
Догляд за вихованцями
Як вже говорилося, раки для розведення закуповуються в спеціальних господарствах. При чому робити це доведеться протягом ще п'яти років. По закінченню цього терміну сформується стадо, здатне до самовідтворення. Визначаючи, яка кількість раків для розведення треба закуповувати, враховуйте не тільки площа водойм, якими ви володієте, але і те, що одна самка відкладає до ста яєць.
Для того, щоб ваші вихованці швидко розвивалися, треба періодично відокремлювати молодих раків від дорослих і утримувати їх в окремих ємностях. Враховуючи те, що раки схильні до канібалізму, самок треба навесні відокремлювати від загальної маси і утримувати в окремих ставках або ємностях.
Для розвитку самок в їх ставку треба підтримувати температуру приблизно 22 ° С або трохи нижче. До товарного вигляду раки ростуть два роки. До цього віку вони мають вагу приблизно 50 грам і довжину близько 10 см.
Годування вихованців
Раки для розведення - благодатне сировину. Вони харчуються практично всім: водоростями, залишками риб та іншим. Їх треба регулярно підгодовувати личинками, черв'яками, водоростями, овочами, вареним м'ясом, зоопланктоном. Можна скористатися спеціальними комбікормами. Але не будьте надмірно щедрими - переїдання раки переносять набагато гірше, ніж недоїдання.
Линька і розмноження
Злучаються раки ранньої осені. Один самець може запліднити тільки дві самки поспіль. При цьому якщо після двох спаровувань він зустріне третю, є велика ймовірність, що він її з'їсть.
Вагітність самки спочатку визначити складно, так як ікра знаходиться під панциром. Тільки до кінця весни вона переміщається під хвіст і стає помітна. Після того, як з ікринок вилупляться личинки, вони ще якийсь час знаходяться у самок під хвостом. Таким чином вони захищають своє потомство. Зазвичай в природному середовищі виживаність личинок досить низька. У рік самка може виростити до 20 молодих особин. Промислове розведення раків дозволяє збільшити цю кількість до 60 особин на рік.
Зверніть увагу, що сам рак зростає, а його панцир - ні. Тому по досягненню певного віку у раків починається линька - вони скидають тісний панцир і нарощують новий. Молодняк у свій перший рік линяє до восьми разів. На другий рік кількість линьок скорочується до п'яти разів, а на третій - чотирьох.
Устаткування для розведення раків
Одного ставка для правильного розведення раків недостатньо. Вам знадобиться цілий ряд інших спеціальних пристосувань, бо раки досить чутливі до змін зовнішнього середовища. Щоб ставок був ідеально укомплектований, треба на додаток купити таке обладнання для розведення раків:
1. Теплоізоляційні споруди. Хащ всього використовують теплиці. Вміщені в них ємності для розведення раків містяться при необхідній температурі. Це дозволяє підтримувати усередині них необхідну температуру води. Можна використовувати промислові, а можна саморобні - все залежить від масштабів вашого бізнесу.
2. Каркас. Якщо ви розводите раків у водоймі, його треба зміцнити спеціальним каркасом. Він допоможе утримати воду в середині. Найчастіше його виготовляють з поліпропілену.
3. Компресор повітряний. Він допомагає освіжати воду, підтримувати в ній циркуляцію. Раки краще ростуть у воді, що не застоюється.
4. Оксідатор. Найчастіше він вимагається взимку, коли ставок покривається льодом і до води обмежується доступ кисню. У цьому випадку оксідатор насичує його киснем. Поміщають його на дно водойми пізньої осені, до того, як ставок затягнеться кіркою льоду.
5. Фільтраційна система. Самая регулярна і ретельна заміна води не дозволяє повністю очистити дно водойми від продуктів життєдіяльності і залишків корму. Це забруднює воду і призводить до погіршення здоров'я раків, уповільнює їхній ріст.
Бізнес-план по розведенню раків на продаж в умовах акваріумів потребують закупити також спеціальні компресори, обігрівачі та системи фільтрації.
 
|