Для того щоб почати свою справу, пов'язану з відкриттям ферми, необхідно дізнатися, як відкрити молочну міні-ферму по кроках. Не дивлячись на те, що сільське господарство на сьогодні не на піку розвитку, тим не менш, завдяки державі воно на початку свого підйому. Який би криза не стався, все одно люди хочуть їсти, а значити сільське господарство є прибутковим бізнесом, не залежно від будь-яких зовнішніх умов. А молочна міні-ферма буде актуальна завжди.
Багато громадян протягом останніх років встигли звернути увагу на села, а також різні міні бізнес-ідеї, які пов'язані з сільським господарством. Хтось вирішив зайнятися посівом пшениці, хтось вирішив зайнятися вирощуванням овочів, а хтось направити свої сили на розведення великої рогатої худоби. Останній тип бізнесу на сьогоднішній день почав розвиватися більш інтенсивно. В десятках регіонів країни постійно відкриваються якісь нові міні-ферми, які всіляко підтримує держава. Тому варто розглянути детально питання: як відкрити молочну міні-ферму?
Що являє собою міні-ферма?
Для початку необхідно розібратися з тим, що таке молочна міні-ферма, а також у чому полягають її відмінності від звичайної ферми, в цьому допоможе покрокова інструкція.
• Спочатку варто знати, що молочна міні-ферма набагато менше, ніж класична, як за площею, так і за кількістю рогатої худоби.
• Для її обслуговування не потрібно додатковий персонал, як правило, всі роботи виконує одна сім'я, якій і належить все господарство.
• Щоб відкрити свою молочну-міні ферму знадобиться набагато менше фінансів, ніж для відкриття звичайної ферми.
Що і скільки?
Що ж необхідно, щоб відкрити міні-ферму? Перше - це бажання. Знадобиться також ділянку землі, бажано, щоб були підведені всі комунікації. Ну і, безумовно, потрібні гроші.
Для міні-ферми, де розводиться 50 голів, знадобиться земельну ділянку, площа якого складе тисячу квадратних метрів. На даній ділянці необхідно буде побудувати ангар для утримання тварин. Біля ангара можна розташувати якісь додаткові адміністративно-господарські будівлі.
Що стосується розмірів ангара, то його довжина складе 65 метрів, а ширина - 15 метрів, також крок між дугами каркаса складе три метри. Висота ангара складе шість метрів, з площею підлоги в 975 кв.м.
В даному ангарі поміщається вся міні-ферма. Сюди відноситься кормове відділення, доїльний зал, сектора, в яких знаходяться телята, сектор сухостійних корів, службове приміщення. Що стосується вартості такого ангара, то вона становить 5 800 000 рублів.
Безумовно, власна молочна ферма включає не тільки наявність ангара. Додатково необхідно буде придбати спеціальне обладнання, куди входять стійлового місця, поїлки, огорожі, гумове килимове покриття, вентиляційні штори, щітки, пологове відділення, охолоджувач молока.
Прибуток
Щоб можна було відкрити молочну міні-ферму, варто знати, що одна корова за рік дає близько 5000 літрів молока. В передових господарствах річні обсяги надоїв з корови складають близько 9000 літрів молока за рік. Виходить, що в середньому п'ятдесят корів зможуть виробити за рік близько 250 000 літрів молока.
В середньому будь-який фермер здає своє молоко оптовикам по 14 рублів, але дана цифра змінюється, залежно від пори року і регіону. Взявши середній показник, можна отримати річну виручку для міні-ферми, яка складе більше 3500000 рублів. Якщо розглядати, скільки необхідно фінансів для утримання тварин, то для міні-ферми в 50 голів, її власник повинен буде витратити на рік близько 750 000 рублів.
Якщо ви не знаєте, як відкрити молочну міні-ферму по кроках, в цьому допоможе інформація, надана в даній статті.
 
|