Наша стаття допоможе бізнесменам, які планують вести трудову діяльність в індустрії краси, давайте детальніше розглянемо, як відкрити салон краси - з чого почати? Для початку необхідно провести опитування серед населення що проживає в районі, де планується відкриття салону. Це досить важливо, так можна з'ясувати чи не буде в майбутньому заклад збитковим. Якщо в районі живуть люди, які мають середній достаток, в такому випадку відкривати дорогий салон не має сенсу, і навпаки, в елітному районі, буде користуватися попитом тільки салон високого класу.
Види салонів краси:
1. Економ клас. У такому салоні можна надавати порівняно недорогі перукарські та косметологічні послуги, а також педикюр і манікюр. В основному, в такому салоні обладнання дешеве і обробка приміщення задоволена проста. Співробітники салону мають середній професійний досвід.
2. Бізнес клас. Такий салон має більш високий рівень і ціни будуть тут на порядок вище. Як правило подібні салони краси надаю великий вибір косметологічних послуг із застосуванням дорогих косметичних засобів. Устаткування більш сучасне, обробка приміщення порівняно дорога і персонал володіє високим рівнем досвіду.
3. VIP клас (салон престиж, салон люкс). Дані салони мають дуже дорогу обробку приміщення, обладнання тут найдорожче, а косметичні засоби найвідоміших марок. Перелік послуг величезний, крім стандартних, є спа-процедури.
Що потрібно, щоб відкрити салон краси? У першу чергу необхідно пройти процедуру реєстрації підприємства. Можна створити ТОВ або зареєструватися як ІП. Після того, як буде отримано свідоцтво про держреєстрацію, потрібно встати на облік у податкову інстанцію, для відрахування податків. Так само треба вибрати коди КВЕД.
Якщо салон краси буде надавати послуги з медичним ухилом, то підійдуть такі коди:
1. Послуги, що надаються салонами краси і перукарнями - 93.02
2. Діяльність, яка спрямована на оздоровчо - фізкультурні заходи - 93.04
3. Надання персональних послуг клієнтам - 93.05
4. Діяльність, спрямована на проведення дій з охорони здоров'я - 85.14
5. Послуги, які надає медичний персонал середньої категорії - 85.14/1
6. Практика лікарів - 85.12
Оподаткування
Терапевтична косметологія і косметологічні процедури відносяться до медичної діяльності, тому за законом не обкладаються ПДВ. Однак це не відноситься до косметичних процедур, у зв'язку з чим вони обкладаються ПДВ. Весь перелік послуг, які надає салон краси, відносяться до побутових послуг, тому підходить під систему оподаткування як ЕНВД, що значною мірою спрощує процес ведення бухгалтерії. Медичні послуги підходять під спрощену або загальну систему оподаткування.
Щоб відкрити салон краси з нуля необхідно дотримуватися норм СЕС, а саме:
1. Салон не повинен розміщуватися в приміщенні підвального типу. Дозволено відкривати салон в квартирі, яка раніше була переведена в приміщення нежитлового типу.
2. Заборонено відкривати салон краси в будівлі, де відсутня водопровід і каналізація.
3. Система вентиляції обов'язкове повинна бути ізольована від громадських або житлових будівель.
4. Заборонено паперовими шпалерами обклеювати стіни приміщення, де будуть проводитися різні процедури.
Обладнання
Для початку потрібно подбати про наявність обладнання воно повинно бути сертифіковане. Крім цього, всі наявні витратні матеріали повинні володіти паспортом, реєстраційним посвідченням або сертифікатами. Дозволено застосовувати лише те обладнання, яке схвалено Мінохоронздоров'я. Обов'язково потрібно мати в наявності на все обладнання спеціальні договору гарантійного обслуговування до і після.
Персонал
Працівники салону краси, які надають косметичні та перукарські послуги, повинні закінчити відповідні курси по закінченню, яких надається кваліфікація «естетист» або «косметик», а перукар повинен мати диплом перукаря. Що стосується косметології, то тут все трохи важче, лише лікар венеролог - дерматолог може займати посаду лікаря - косметолога. Весь персонал повинен мати медичну книжку, а для керівника салону обов'язково наявність медичної освіти в тому випадку, якщо салон надає клієнтам медичні процедури.
Необхідні дозволи
1. Салон краси, що надає процедури медичного характеру повинен обов'язково бути ліцензованим
2. Дозвіл пожежної служби. Потрібно надати відповідні документи про наявність пожежної сигналізації, а також журнал з відмітками засвідчує факт проведення пожежного інструктажу.
3. Дозвіл СЕС.
Приблизно рік знадобитися для того, щоб відкрити салон, при цьому потрібно постійно відслідковувати всі правові норми і вимоги, тому що вони постійно змінюються. Що стосується цін, тут також не можна озвучити остаточну цифру, з причини того, що ціна на оренду приміщення та обладнання щодня зростає. Отже, як відкрити салон краси - з чого почати, ви можете дізнатися прочитавши нашу статтю, сподіваємося вона стане для вас стартовим кроком у сфері бізнесу побудованому на красі!
 
|