Що потрібно для життєзабезпечення людини? Перше що спадає на думку - це їжа, сон, що відновлюють сили. Зі сном начебто зрозуміло, для відновлення кожній людині необхідно різну кількість часу, а от з їжею не все так однозначно. Комусь потрібно мінімум, що включає в себе їжу рослинного походження, а комусь потрібно м'ясо.
Сільське господарство має багато різновидів тваринництва. В даний час багато фермерські господарства приділяють велику увагу розведенню дрібної рогатої худоби, а саме - овець і баранів. На сьогоднішній день цей вид тваринництва має найвищий показник продуктивності. Чому ж найбільш вигідно займатися вирощуванням цього виду тварин?
Розведення овець як бізнес
Племінне розведення овець і баранів приносить стабільний дохід і сам виробничий процес не відрізняється великою складністю. Експерти в сільськогосподарській області вважають, що рентабельність цього виду тваринництва становить 25%, але і тим не менш, знаючи специфіку вівчарства при грамотному підході вирощувати овець вигідно.
Бізнес-ідея розведення овець - це не утопія, правильно складений бізнес-план по розведенню овець може дати вам високі показники.
Умови життя для овець найпростіші, для цього потрібно пасовищні угіддя з рясним харчуванням. Розведення овець як бізнес залежить від вибору породи. Щоб вівчарство як бізнес успішно розвивалося потрібно вибрати таку породу овець, при якій будуть найменші відходи після забою. Такими породами є м'ясні, мясосального і шерстно-м'ясні. З молока овець так само виготовляють кисломолочні продукти харчування, їх продаж служить додатковим доходом.
Як зробити розведення овець успішним бізнесом?
Щоб зрозуміти специфіку цієї галузі сільського господарства можна почати з малого, на початковому етапі вистачить і десяти-дванадцяти голів, з яких десятеро - вівцематки, а два - барани. Ретельно аналізуючи день за днем життя цього невеликого стада, через рік можна буде зробити висновок які зміни потрібно внести в поголів'я, корми і який потрібен додатковий догляд за стадом. Овечья ферма може стартувати за певних матеріальних витратах - закупівля овець і баранів, кормів, оренда пасовищних угідь, різний сільськогосподарський інструментарій необхідний для утримання поголів'я.
Якщо ви розглядаєте вівчарство ні як домашнє підсобне господарство, а хочете отримати офіційний статус, то вам слід відкрити ТОВ або зареєструватися як ІП, вибравши код діяльності за КВЕД «розведення овець і кіз». Цей код діяльності дозволяє розводити племінних овець і баранів, виробляти молоко, шерсть і пух. Якщо ви не плануєте при розведенні овець займатися переробкою молока, то це буде вже інший код економічної діяльності.
Закуп перший поголів'я
Щоб бізнес-ідея могла успішно втілитися в життя потрібно вибрати породу овець. Складати бізнес-план по розведенню овець потрібно відразу з урахуванням обраної породи, слід проконсультуватися з фахівцями яку породу найбільш вигідно купувати. Досвідчений тваринник може дати рекомендації за кількома параметрами вибору - витривалість, стійкість до хвороб, прості догляд і корми, а також може порадити надійних постачальників. Зазвичай на першому етапі вибирають найпродуктивніші породи овець - мясосального і мясошерстная. До таких порід відносяться гиссарськая, афганська і Едільбаєвськая породи. Співвідношення вівці - барани регулюється шляхом забою, якщо баранів-виробників у вас в стаді багато, то краще їх продати, бо м'ясо таких баранів має специфічний запах. Овеча ферма буде краще розвиватися якщо на 5-6 ярок припадатиме один баран-виробник.
Особливості змісту
Для успішного розведення овець потрібно приділити велику увагу змісту тварин. У літній період овець можна утримувати на відкритому повітрі на обгородженій території, щоб вони не розбрідалися. У холодну і дощову пору року необхідна криті загони, закриті від вітру, але з хорошою системою вентиляції, тому що у овечок можуть завестися паразити. Оскільки вівці сплять на підлозі, підлога повинна бути сухою дерев'яний, бажано піднятий над землею на висоту близько 20 см. У теплу пору року рекомендується підніжний корм у вигляді зеленої трави поруч з природними джерелами води. Взимку необхідно регулярно наповнювати годівниці сіном, в загонах має бути хороше водопостачання. Хороша кормова база, ветнаглядом дає можливість вашим тваринам виробляти здорове потомство. Після окоту молодняк залишають у стаді на посиленому раціоні для вівцематок.
Як правильно годувати тварин
Спеціального режиму харчування у овець немає. Влітку це природна база, головне підібрати гарну ділянку для випасу стада, підійдуть луки, степові зони теж підходять для літнього вигулу тварин. Взимку найкраще заготовити сіно у великих кількостях, сіно має бути м'яким з листочками, сухі стебла не дуже підходять для травної системи цих тварин.
Для заготівлі сіна підійдуть також лугові трави, що ростуть поблизу природних водойм, вони більш соковиті та поживні. Навчившись робити заготівлі кормів для невеликого стада, ви зможете легко розрахувати кількість необхідних кормів при збільшенні поголів'я.
Овеча ферма - реалізація продукції
Результатом бізнес-плану з розведення овець і баранів є прибуток від збуту продукції. Тому щоб отримати максимальний прибуток необхідно знайти ринки збуту. Все більше і більше людей хочуть купувати домашні сільськогосподарські продукти. Почніть з реалізації міським родичам, їхнім сусідам, колегам, пошукайте покупців у сфері громадського харчування - кафе, ресторани, столові. Будьте в курсі всіх великих заходів з продажу сільськогосподарських продуктів, зазвичай це ярмарки районного чи обласного масштабу. Заготівлю м'яса виробляють з овець старше 4 років і «зайвих» баранів, які ще не брали участі у виробництві. Так само можна вивозити на продаж живих тварин на племінних виставках.
Бізнес-план вівчарської ферми
1. Розведення овець вимагає складання зразкового бізнес-плану як на початковому етапі, так і при збільшенні поголів'я. Необхідно розрахувати витрати для старту, щоб бізнес став не тільки окупається, а й прибутковим.
2. Тваринництво як наука давно розрахувала норми площі землі на одну вівцю при літньому випасі і зимовому вигулі, щоб тварині вистачало кормів - 0,1 га. Можна купити таку землю за 12 тис. - 22 тис. Рублів, а можна взяти в оренду у держави як пасовищні угіддя.
3. Для стартового бізнесу вам буде потрібно купити статевозрілих особин обох статей, тому що вирощування ягнят справа витратна. Племінні тварини коштують дорожче ніж вівці або барани на забій, тому вам знадобиться на одного тварини близько 15 тис. Рублів. З розрахунку 140-160 рублів за 1 кг живої ваги, наприклад, едільбаевскіх породи овець.
4. Самим ідеальним приміщенням для утримання овець служитиме вівчарня з дерева або бетону з дерев'яними підлогами або щільної підстилкою, годівницями до напувалок по всьому периметру. Розміри і витрати на кошару будуть залежати від кількості стада.
5. Розведення овець в невеликих кількостях не вимагає великої кількості обслуговуючого персоналу. Якщо ви збираєтеся займатися виробництвом молочної продукції вам потрібні будуть доярки. На великій фермі працюють пастухи, потрібні послуги ветеринара, зоотехніка і стригаля. Стригти овець не складно, тому можна навчити цьому персонал, який вже працює на фермі.
6. Для утримання великий ферми необхідний транспорт. Він вам знадобиться для заготівлі сіна, перевезення живої ваги і готових туш на продаж. Міні-трактор з причепом згодиться вам для транспортування кормів, а вантажівка - для реалізації м'яса. На таку техніку може піти близько 350 тис. Рублів.
7. Одна здорова ярка з'їдає взимку за день близько 2 кг сіна. 1 кг сіна можна купити за 5-7 рублів. Не складно розрахувати кількість сіна на все ваше стадо. Ви можете урізноманітнити меню своєю твариною додавши до звичайного раціону ячмінь, висівки, коренеплоди та мінеральні добавки. Їх вартість ви можете розрахувати при творі закупівель.
8. Якщо ви всерйоз вирішили зайнятися цим видом бізнесу, вам знадобиться спеціальний інвентар: годівниці, поїлки, збиральні інструменти, машинки для стрижки овець і так далі. На ці витрати вам знадобиться в середньому на одну особину - 60-70 тис. Рублів. Якщо в сферу вашої діяльності крім виробництва м'яса і вовни буде входити молочна продукція, то вам додатково знадобляться доїльні апарати і фіксатори для доїння. Один доїльний апарат коштує близько 30 тис. Рублів.
З цього зразкового розрахунку випливає, що на організацію невеликого стада в 100 голів необхідно близько 350 тис. Рублів, при цьому дохід від реалізації становитиме приблизно одну чверть від вкладеного капіталу. Але щоб краще відчути всі нюанси ведення цього виду тваринництва потрібно починати з малого.
 
|