Четверг, 17.07.2025, 07:50
Приветствую Вас Гость

Поиск
Меню сайта
Реклама

Новости
Реклама

Соц закладки
Идея Банк

Полезные товары

Главная » 2013 » Июль » 12 » Свій бізнес: відкриваємо приватний дитячий садок


 


14:13
Свій бізнес: відкриваємо приватний дитячий садок
Незважаючи на всі заходи, що вживаються урядом для того, щоб вирішити проблему з гострою нестачею місць у дитячих садках, це питання актуальне як ніколи. У наші дні батькам доводиться подавати заяву про взяття дитини на чергу в дошкільний навчальний заклад практично відразу ж після його появи на світ - за 2-3 роки до того, як він піде в дитячий сад. Однак і в цьому випадку немає ніяких гарантій, що до того часу, як до них дійде черга, залишаться вільні місця в бажаному садку ближче до будинку і у відповідній віковій групі. Якщо місць у придатному саду не вистачило чи батьки надто пізно стали в чергу в садок, то їм нічого не залишається, як чекати наступного року.
Але що робити мамам, які збираються виходити на роботу з завершення оплачуваної відпустки по догляду за дитиною? Тим більше, якщо у них немає рідних, які могли б посидіти з їх чадом? У цьому випадку вони можуть звернутися до послуг няні або віддати малюка в приватний дитячий садок. Останній варіант вважається більш кращим, оскільки в домашньому дитячому садку створюються всі умови перебування дитини в звичайному садку, включаючи розвиваючі заняття, регулярні прогулянки, якісне харчування і, головне, спілкування з однолітками, що не може забезпечити приходить няня. Найчастіше організаторами таких садів є такі ж мами, які зіткнулися з тим, що вони не мають можливості вийти на роботу після декрету, бо не можуть з різних причин влаштувати дитину в муніципальний садок. Такі домашні сади, де вихователями по черзі працюють самі мами, було б точніше називати дитячими дозвільними центрами. У більшості випадків вони створюються зовсім не для отримання високого прибутку, а скоріше як єдиний підходящий варіант для матері маленької дитини знайти хоч трохи вільного часу, який можна присвятити роботі. Але з часом вони можуть перетворитися і в стабільне джерело доходу, коли послуги з нагляду і заняття з дітьми проводитимуться вже на платній основі. Від садочка дозвільний центр відрізняється тим, що він не передбачає перебування у ньому дітей на повний день. Як правило, такий центр працює у дві зміни: півдня в першій половині і півдня - після обіду. З дітьми тут займаються, грають і гуляють, їх годують (як правило, або сніданок, якщо мова йде про перебування в першій половині дня, або полудень, якщо дитину приводять у другій половині), а сплять діти вдома.
Втім, такий «аматорський» формат домашнього дитячого саду все ж підходить скоріше для підробітку, так як одна людина просто фізично не зможе впоратися з великою кількістю дітей (максимум - п'ять), та й місця для їх розміщення нерідко не вистачає, адже дозвільні центри часто влаштовують прямо в своїй квартирі або будинку. Не варто забувати і про те, що такий садок зазвичай працює нелегально (без оформлення і реєстрації), тому його основні клієнти - це друзі і знайомі мами-вихователя, які їй беззастережно довіряють.
Якщо ж ви збираєтеся організовувати дитячий сад не тільки і не стільки заради зручності, можливості прилаштувати і своєї дитини хоча б на півдня і підробки, але і для постійного доходу і можливостей для його збільшення, в цьому випадку варто задуматися про відкриття комерційного дитячого саду. Від аматорського він відрізняється більш високим рівнем підготовки і кваліфікацією вихователів, можливістю утримувати дітей протягом усього дня із забезпеченням якісного регулярного харчування, спальних місць, умов для ігор і прогулянок.
Такий дитячий сад може розміщуватися в окремому будинку (оптимальний, але і самий дорогий варіант) або ж у просторій квартирі, яка була спеціально переобладнана під подібний заклад. Кількість приміщень в саду залежить безпосередньо від того, яка кількість дітей ви зможете приймати. Але в кожному разі, тут має бути окрема ігрова кімната, спальня, кухня і їдальня з одним великим загальним столом або маленькими окремими столиками для кожної дитини. Крім того, бажано обладнати спортивний куточок з турніком, гімнастичними м'ячами, шведською стінкою і матами на підлозі. Ще одна перевага приватного будинку перед квартирою полягає в наявності окремої площадки для прогулянок з дітьми. Тут можна зробити пісочницю, поставити лавочки, гірку, драбинки і т. д., щоб малюкам було цікаво грати у дворі. Група в комерційному дитячому садку складається, як правило, з невеликої кількості дітей - до десяти. Тому вихователі можуть приділяти їм набагато більше уваги, ніж у муніципальних дитячих садах, де в групі може значитися понад тридцяти осіб, з якими просто не в змозі впоратися один вихователь.
Безсумнівно, домашній дитячий сад - це відмінна ідея для власного бізнесу. Такий формат закладу менш поширений в нашій країні, ніж в Європі або в Америці, проте кількість комерційних садів у великих містах вже давно обчислюється десятками. Звичайно, попит на їх послуги та їх вартість безпосередньо пов'язані з рівнем доходу населення. Перебування дитини в комерційному садку обходиться його батькам у середньому в 12-15 тис. рублів на місяць (у місті з населенням понад мільйон осіб). У невеликих містах, де середня зарплата не перевищує 10-15 тис. рублів, ця сума, звичайно, буде нижчою. Однак, як показує досвід підприємців, які відкривають приватні дитячі садки в різних містах, їх послуги однаково затребувані скрізь. З одного боку, такий бізнес найбільше підходить молодим мамам, які сидять вдома зі своєю дитиною, мають педагогічну освіту і володіють необхідною сумою на організаційні витрати. З іншого боку, заздалегідь приготуйтеся до того, що вам доведеться вирішувати чимало бюрократичних питань (що також в нашій країні пов'язане з великими витратами) при відкритті свого садка. Ще один недолік такої діяльності - необхідність нести величезну відповідальність за чужих дітей. Крім того, вам доведеться освоювати відразу кілька різних професій - від директора до вихователя і навіть іноді прибиральниці. Великої частини витрат удасться уникнути, якщо у вас є відповідні приміщення у власності (в ідеалі - окремо стоїть будинок з ізольованим двором достатньої площі).
Отже, незважаючи на всі труднощі, ви все ж зважилися відкривати приватний дитячий садок. З чого почати? Почніть зі складання бізнес-плану. Навіть якщо ви не плануєте брати кредит і у вас є власні кошти на відкриття, вам знадобиться чіткий і детальний план дії з максимально повними розрахунками. Часто люди беруть до виду якусь дрібницю, на перший погляд, а потім через це «дрібницю» заплановане відкриття садочка переноситься на невизначений час, що пов'язано з великими матеріальними втратами. Ще на етапі складання бізнес-плану подумайте про те, як ви будете оформляти свій заклад. Справа в тому, що в даний час така форма виховання та облаштування дитячого дозвілля, як домашній дитячий садок, не має юридичної підстави. Тому організатори таких садів називають їх як завгодно, але тільки не дитячим садом. У більшості випадків зустрічаються такі формулювання: «Центр по догляду за дітьми», «Центр раннього розвитку» або «Дитячий дозвільний центр» (головне, щоб в офіційній назві вашого закладу не фігурували такі слова, як «школа», «дитячий садок») . У цьому випадку ви можете зареєструватися в податковій службі в якості індивідуального підприємця. Про те, як зареєструватися в якості індивідуального підприємця, які документи для цього потрібні і куди їх подавати, ви можете дізнатися на сайті державних послуг Міністерства фінансів РФ. Там же можна знайти всі необхідні бланки для заяв. У якості видів економічної діяльності можна вказати код вашого основного виду діяльності: 85.32 «Надання соціальних послуг без забезпечення проживання», а також при необхідності 80.10.1 «Послуги дошкільної та початкової загальної освіти» та 80.10.3 «Додаткова освіта дітей». Потім менш ніж через тиждень після подання заяви та всіх документів до податкової служби ви будете зареєстровані як ІП. Особливої ​​уваги заслуговує питання з податками. Фахівці радять використовувати спрощену систему оподаткування або ж патентну. Тепер вам залишилося лише відкрити розрахунковий рахунок у банку, повідомити про це податкову службу і зареєструватися в Пенсійному фонді і Фонді обов'язкового медичного страхування.
Діяльність по догляду за дітьми не підлягає ліцензуванню. Крім того, за ст. 48 «Закону про освіту», індивідуальна педагогічна діяльність також не ліцензується. Це означає, що якщо ви працюєте як педагог самостійно, то ви можете не оформляти ліцензію. Крім того, згідно з «Положенням про ліцензування освітньої діяльності», ліцензію не потрібно отримувати установам, які надають послуги з розвиваючої та виховної діяльності та організації дозвілля. Але якщо ж ви будете надавати послуги, які можна віднести до дошкільної освіти, доведеться отримати спеціальний дозвіл. Видають його в Державних органах управління освітою і в органах місцевого самоврядування, у яких є відповідні повноваження. Для цього вам знадобляться наступні документи: статут організації, договір на оренду або свідоцтво право власності на наявне приміщення, документ про постановку на податковий облік, укладення Держспоживнагляду, СЕС та пожежної інспекції про те, що ваші приміщення відповідають всім вимогам, список наявної матеріально-технічної бази, освітня програма, відомості про педагогічний колектив.
Крім реєстрації в податковій службі та отримання ліцензії на освітню діяльність, вам ще потрібно буде тільки скласти разом з юристом форму договору з клієнтами, які будуть приводити до вас своїх дітей. Договір повинен бути максимально повним і вичерпним, так ви вбережете себе від багатьох можливих проблем, пов'язаних зі спірними ситуаціями. У предметі договору є послуги, які ваша установа надаватиме батькам. Їх потрібно перерахувати детально і розгорнуто: здійснення догляду і нагляду за дітьми, послуги з додаткової освіти, раннього розвитку і пр. Крім того, в такому документі зазначаються права та обов'язки учасників договору, ціни, можливість їх перерахунку, зміни, заходи відповідальності за порушення предметів договору та порядок вирішення спорів, адреси та реквізити організації. Як приклад при складанні договору можна використовувати зразки договорів інших подібних закладів. Але все ж краще перестрахуватися і звернутися за допомогою до фахівця. Він допоможе скласти не тільки сам договір, а й доповнення до нього (в останніх, наприклад, потрібно вказувати навіть те, що батьки дають згоду на публікацію фотографій своїх дітей на вашому сайті або у ваших рекламно-інформаційних матеріалах).
Друге питання, яке потрібно буде вирішувати при організації садка, пов'язаний з пошуком та підготовкою приміщень. Як вже згадувалося вище, в ідеалі вони повинні знаходитися у вас у власності. Ще краще, якщо це буде просторий будинок з усієї обробкою і огороджених ділянкою землі, де ви зможете обладнати дитячий ігровий майданчик. Але в більшості випадків доводиться орендувати квартиру або будинок під домашній дитячий сад. У цьому випадку обов'язково обговоріть з власником орендованої площі, хто буде ремонтувати приміщення, якщо воно потребує ремонту, дізнайтеся у сусідів, чи не проти вони такого сусідства. Так як шуму все одно не уникнути, то подбайте про максимальної звукоізоляції орендованої квартири.
Незалежно від площі, приміщення під дитячий садок діляться на три зони - ігрову, спальню і обідню. Меблі для саду краще вибирати недорогу, але якісну. Зверніть увагу: дитячі столики, ліжка та стільці повинні бути максимально надійні і безпечні (з натуральних матеріалів, без гострих кутів, стійкі і міцні), а також зручні (як для використання, так і у догляді). Якщо приміщення недостатньо просторі, віддавайте перевагу меблів, яку можна компактно укладати (наприклад, як столики IKEA, які добре вкладаються штабелями для зберігання і перевезення). Існують і об'єктивні вимоги до меблів. Наприклад, столи не повинні перевищувати у висоту 58 см, а стільці - до 34 см.
При виборі оздоблювальних матеріалів діє таке ж правило: вони повинні бути безпечні і зручні у догляді. Наприклад, замість килимового покриття краще вибрати ламінат або лінолеум. Біля входу в садок і у ванній кімнаті можна покласти гумові килимки, які володіють антиковзаючим ефектом і при цьому утримують бруд. В ігровій кімнаті можна покласти гумові фактурні килимки-пазли, ходіння по яких не тільки приємно, але ще й корисно (попереджає розвиток плоскостопості). Для оснащення ігрової кімнати вам будуть потрібні столи і стільчики (вони можуть також використовуватися і для прийому їжі), шафи, полиці і стелажі для зберігання методичних і витратних матеріалів, книг і пр. Вони повинні висіти досить високо, щоб до них не міг дістати дитина. Будуть потрібні також корзини та підвісні сітки для зберігання іграшок. Якщо ви не можете придбати цілий спортивний комплекс, то можна обмежитися окремими його елементами (наприклад, обійтися однією лише шведською стінкою). Для обладнання кухні буде потрібно мінімальна техніка: холодильник, плита для приготування та розігрівання страв, мікрохвильова піч, пароварка або мультиварка. Не забудьте про раковину для миття посуду і обробний стіл. Додаткова стаття витрат - купівля серветок, скатертин, столових приладів, посуду, обробних дощок, каструль, робочих інструментів і пр. У приватних дитячих садах, площа яких найчастіше обмежена, а кількість дітей у групі постійно змінюється, використовують для економії місця або висувні ліжка- комоди, або двоярусні ліжка. Також будуть потрібні окремі шафки для зберігання одягу та особистих речей кожної дитини і лавочки, на яких діти зможуть перевзуватися (самостійно або за допомогою батьків).
Зазвичай приватні дитячі садки беруть дітей від трьох років, у яких вже немає проблеми з ходінням в туалет. Як правило, вони можуть користуватися звичайним унітазом. Потрібно буде лише подбати про спеціальному дитячому сидінні і лавочці для ніг. Якщо ж ви плануєте набирати дітей від півтора років (ясла), то вам також будуть потрібні окремі горщики для кожної дитини.
Швидше за все, навіть на першому етапі роботи ви не зможете обійтися без допомоги ще одного вихователя (навіть якщо у вас є педагогічна освіта), кухарі та няні. Звичайно, якщо у вашому садку будуть групи по 3-5 дітей, цілком можна обійтися і своїми силами. Але майте на увазі, що ваші обов'язки будуть включати в себе складання меню на кожен день і приготування їжі, прибирання і гігієнічну обробку іграшок, планування і проведення занять з дітьми, підготовка необхідних для цього матеріалів, прогулянки з дітьми на свіжому повітрі. І це не рахуючи ведення бухгалтерії та вирішення величезної кількості дрібних організаційних питань.
Навіть якщо у вашому місті практично немає інших приватних садів, вкрай бажано, щоб у вашого центру була певна спеціалізація. Наприклад, існують сади, де дітей навчають і розвивають по системі Глена Домана, методикою Марії Монтессорі або Сесіль Лупан. Є приватні центри, де дітей вчать читати по кубиках Зайцева або ж навчають англійської мови. Звичайно, якщо ви заявляєте про використання будь-якої методикою, це означає, що ви або ваш співробітник - педагог повинні вміти викладати по ній і повинні мати спеціальну освіту. Відмінність вашого закладу від інших може полягати не тільки в специфіці навчання дітей, але, наприклад, у забезпеченні спеціального харчування для дітей, які страждають від алергії. У муніципальному дитячому саду, де всім дітям готують одне і те ж, алергікам доводиться дуже непросто. Якщо ви не можете визначитися самостійно зі своїм «конкурентною перевагою», запитайте у батьків маленьких дітей, чого їм не вистачає в звичайних садах, що б вони хотіли змінити і поліпшити.
Інформація надана за матеріалами сайтуwww.openbusiness.ru
Фото з сайту www.eupatoria.su 


 

Категория: Бизнес | Просмотров: 971 | Добавил: dangerlive123 | Теги: новости бизнеса, свой бизнес: открываем частный детс, бизнес-план, бизнес, бизнес-идеи | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Минута доброты
Кредит

Блок-инфо
Кредит

Коментарии
21:17
Hmm it looks like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blo
Hmm it looks like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blo

06:24
Hi! Quick question that's completely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My website looks weird when browsing from my apple iphone. I'm trying to find a theme or plug
Hi! Quick question that's completely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My website looks weird when browsing from my apple iphone. I'm trying to find a theme or plug

23:48
Зараз кав'ярні набувають великої популярності, тому відкрити власну кав'ярню дуже вигідно, кого цікавить дане питання ось тут також є цікава інформація http://biznesua.com.ua/yak-vidkriti-kav-
Зараз кав'ярні набувають великої популярності, тому відкрити власну кав'ярню дуже вигідно, кого цікавить дане питання ось тут також є цікава інформація http://biznesua.com.ua/yak-vidkriti-kav-

06:35
Wow! Great thinikng! JK

00:59
I'm not easily imrsseped but you've done it with that posting.
I'm not easily imrsseped but you've done it with that posting.

23:29
Deadly accurate answer. You've hit the buyllese!
Deadly accurate answer. You've hit the buyllese!

22:00
Check that off the list of things I was couefsnd about.
Check that off the list of things I was couefsnd about.

20:27
Big help, big help. And suilpeatrve news of course.
Big help, big help. And suilpeatrve news of course.

19:42
I can already tell that's gonna be super heulflp.
I can already tell that's gonna be super heulflp.

18:46
Thanks for spending time on the computer (wnritig) so others don't have to.
Thanks for spending time on the computer (wnritig) so others don't have to.

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 166